Çocuk Örgü Ustası

Tığ işinden sadece anneanne ve babaannelerin hoşlandığına inanıyorsanız, 11 yaşındaki bu çocuğun ördüklerine inanamayabilirsiniz! Jonah Larson, sıra dışı hobisi konusundaki şaşırtıcı yeteneğiyle kısa zamanda sosyal medyada ünlü oldu. Kendisini ünlü eden özelliği ise örgü ustası olması.

140 binden fazla İnstagram ve 28 binden fazla Youtube takipçisi bulunan küçük çocuk artık ördüklerinden para da kazanıyor.

Etiyopya doğumlu 11 yaşındaki Jonah, tığ işi yapmaya 5 yaşındayken başladı.

Etiyopya’da doğan Jonah, harika bir aile tarafından evlat edinildi. 5 yaşında örmeyi keşfeden küçük çocuk, birkaç Youtube ders videosundan sonra tutkuyla örmeye başladı. Bu işi öğrenmesi çok sürmedi. Jonah kısa zamanda eldivenler, battaniyeler ve masa örtüleri örmeye başlamıştı bile.

İşte en etkileyici çalışmalarından bazıları:

Annesi Jennifer’ın yardımıyla “Jonah’nın Elleri” isimli bir örgü işi kurarak kendi ürünlerini satmaya başladı. Jonah sosyal medyada viral olduktan sonra aşırı miktarda sipariş almaya başladı. Binlerce insan küçük çocuğun yaptıklarını satın almak isteyince, annesi 6. sınıfa giden oğlu hepsini yapamayacağı tüm siparişleri kabul etmemeye başladı.

11 yaşındaki yetenekli Jonah, kendisinin üstün örgü becerisini takdir eden hayran maillerinin yanı sıra özel ders talepleri de alıyor.

Jonah bugün örgü dahisi bir mucize çocuk olarak kabul ediliyor.Jonah hiş kuşkusuz çok parlak bir çocuk. IQ testlerinden çok yüksek puan aldığı için bir sınıfı atlamış durumda. Jonah’ın gelecek için planları ise biraz daha farklı. Küçük çocuk büyüdüğünde iyi bir cerrah olmak istiyor.

www.boredpanda.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir